Tipy a rady

Vyperte si organizmus. Po období zimného zásobovania je jar ideálnou na očistu

Starostlivosť o zdravie je potrebná počas celého roka, avšak sú obdobia, kedy by preventívne „upratanie“ v celom organizme malo byť samozrejmosťou. A ako MUDr. Sova hovorí, je lepšie sa báť, ako sa preľaknúť. Prírodné saponíny z yukky prevedú organizmus po ceste očisty s ľahkosťou.

Správnym heslom mnohých gazdiniek je ­jarné upratovanie. V zime síce snehom po­krytá krajina vyzerá pekne, ale ako sa sneh roztopí, odrazu sa odhalí množstvo neporiadku a špi­ny. Veľké upratovanie cez zimu nikoho neláka, keď však prídu prvé teplejšie dni, do upratovania záhrad, okolia domu či bytu sa s chuťou púšťa takmer každý.

Podobné pochody, aké sa odohrávajú v prírode, sa dejú aj v našom tele. „Na vnútorných plo­chách ľudského tela sa môžu usádzať rôzne škodlivé prvky a sedimenty, ktoré potom pomaly zabraňujú správnej činnosti jednotlivých systémov. Či je to už tráviaci trakt, dýchacie ústrojenstvo alebo cievny systém, všade sa môžu nachádzať nežiaduce sedimenty,“ vysvetľuje MUDr. Oto Sova, CSc. Odstrániť ich alebo predchádzať tomuto stavu je dosť náročné a možnosti z hľadiska preventívnej medicíny sú dosť malé. Príroda nám však ponúka látky, ktoré sú nápomocné aj v tejto oblasti.

Saponíny – organické mydlá

 „Pri systematickom štúdiu účinkov saponínov z výživového doplnku DIAMOND YACCA doctor sova® na ľudský organizmus sa v mojom počítači zhromaždili údaje od pacientov, distributérov, ošetrujúcich lekárov či experimentátorov, ktorí začali tento preparát užívať, pretože trpeli ťažkosťami príznačnými zo zanesenia organizmu. Boli sme veľmi prekvapení, keď sme zistili, že aj ľudia, ktorí žili absolútne príkladne, teda boli abstinenti, nefajčiari, vegetariáni a športovci, trpeli po istom čase tými istý­mi príznakmi ako ľudia, ktorí holdovali všetkým nerestiam.“ opisuje lekár.

U ľudí žijúcich príkladným životom sa ochorenia dostavujú o niečo neskôr  ako u ľudí, ktorí majú nezdravý životný štýl. Výživový doplnok DIAMOND YACCA doctor sova® je v súčasnosti pravdepodobne najlepším preparátom na „vypratanie celého organizmu“, pričom napomáha aj oddialeniu neblahých následkov zanášania sa.„Dlhodobý výskum ukazuje, že na­teraz iný prostriedok nepoznáme,“ dopĺňa vedec Oto Sova.

Saponíny sa nazývajú organické mydlá a bežne sa nachádzajú v malom množstve v rôznej zelenine, bylinkách, ovocí či červenom víne. Na telo majú rovnaký účinok, ako keď saponátom umývate špinavé hrnce, zvnútra aj na povrchu. Pracujú spôsobom zníženia povrchového napätia všetkých sedimentov a škodlivých prvkov, kedy dochádza k ich zriedeniu, čo napomáha ich odstráneniu z tela von. Jeden typ saponínov, ktorý pôsobí iba v črevách pení, preto je „vypratie“ organizmu vhodným prirovnaním.

DIAMOND YACCA doctor sova® 280 kapsúl

DIAMOND YACCA doctor sova® 280 kapsúl

Jarné upratovanie

V zime je potrava ka­loricky výdatnejšia a do značnej miery je obmedzený prívod vitamínov, pektínov a iných látok, ktoré obsahujú rastliny. Pravdepodobne si poviete, že dnes je zásobovanie čer­stvým ovocím a zeleninou lepšie ako v mi­nulosti. „Avšak doprava, napr. z Južnej Afriky, Ameriky či Venezuely trvá osem až desať dní a značne znehodnotí lát­ky, ktoré by mali byť v týchto potravinách prítomné. Rovnako k tomu prispieva aj skoršie oberanie ešte nezrelých plodín,“ vysvetľuje MUDr. Oto Sova, CSc.

V chladnejšom období je častý vyšší príjem tukov, cukrov i alkoholu, a to najmä v období pred, počas a aj po vianočných sviatkoch. A práve v tomto období sa môže náš organizmus najviac zanášať. „V zi­me sa zákonite usadzovanie sedimentov v organizme zvyšuje a nejeden cholesterolový player­ský plak, t. j. povlak, ktorý môže zúžiť tepny, obmedziť prietok krvi a zvýšiť riziko vzniku krvných zrazenín, sa vytvoril za krátke tri – štyri mesiace!“ Pozametanie a vypratie celého organizmu by preto malo prísť práve v jarnom období.

Čerešnička na šľahačke – preventívne užívanie saponínov

Žiť zdravo, vyhýbať sa tukom, fajčeniu, alkoholu a strážiť si hmotnosť je prospešné. Avšak mnohokrát to ne­stačí. MUDr. Sova odporúča užívanie saponínov z DIAMOND YACCA doctor sova® nielen v jarnom čase, kedy si chceme upratať v organizme a podporiť zdravie, alebo v období chorôb, ale aj po tom, ako sa už z ochorení vystrábime.

Na základe dlhoročných výskumov a sledovania výsledkov laboratórnych vy­šetrení testovaných jednoznačne odporúčam, aby užívateľ DIAMOND YACCA doctor sova®, ktorému saponíny prispeli k zbaveniu sa svojich ťažkostí, preventívne užíval jed­no – dve malé balenia preparátu na jar a veľmi dobre urobí, ak to zopakuje aj na je­seň. Lepšie je sa totiž báť, ako sa preľaknúť.“

Patentovaná výroba DIAMOND YACCA doctor sova®

Výživový doplnok obsahuje saponíny extrahované z palmy yucca, ktoré sú následne  delené patentovanou metódou MUDr. Sovu, autofokusáciou. Pri nej dochádza k deleniu saponínov na steránové a terpénové čistým elektrickým prúdom. Nepoužíva sa tak žiadna chémia. Delenie saponínov je potrebné na to, aby sa následne dva druhy saponínov zmiešali v správnom pomere, pretože steránové saponíny, ktoré majú veľkú molekulu, pôsobia v tráviacom trakte a terpénové s menšími molekulami pôsobia v cievach a lymfe. Správny pomer, kvalita a tým aj pôsobenie saponínov je tak garantované.

Prírodný postup výroby DIAMOND YACCA doctor sova® bez použitia syntetických extrakčných činidiel a iných chemikálií takisto zaisťuje, že si do tela pri jeho užívaní nevnášate ďalšie potenciálne škodlivé látky. Spokojnosť drvivej väčšiny užívateľov znamená, že sa na jeho kvalitu môžete spoľahnúť.

DIAMOND YACCA doctor sova® má kontrolované zloženie vyvinuté na vedeckom základe. Nesie ochrannú známku a je certifikovaná.

DIAMOND YACCA doctor sova® 140 alebo 280 kapsúl kúpite tu.

Pridaj komentár