Tipy a rady

Dajú sa rozpustiť žlčníkové kamene bez bolesti a komplikácií?

V prírode sa nachádzajú vzácne látky, ktoré napomáhajú rozpúšťať usadeniny v tele človeka, čím prispievajú k jeho celkovému zdraviu. Cholesterol v cievach alebo žlčníkové kamene sú typickými príkladmi usadenín v organizme. Je možné vyzrážané zhluky žlče odstrániť bez bolesti, operácie a komplikácií?  

Žlčníkové kamene sú tvrdé usadeniny tvoriace sa v žlčníku. Väčšina žlčníkových kameňov sa vytvára z látok, ktoré sa nachádzajú v žlči. Zväčša ide o cholesterol a vápenaté soli. Žlčníkové kamene môžu byť veľké ako zrnko piesku, ale aj ako golfová loptička. Mnohé z nich nespôsobujú vážne problémy. Sú známe ako „tiché žlčníkové kamene“ a odhadom ide až o 50 – 70 % prípadov. Avšak približne štvrtine ľudí s diagnózou žlčníkových kameňov lekári odporúčajú operáciu.

Odstránenie žlčníkových kameňov nie je príjemným zdravotným úkonom. Ich pozvoľnému rozpusteniu a vylúčeniu z tela von však môžu pomôcť prírodné látky saponíny. Operácii spojenej s dlhou čakacou dobou sa je tak možné vyhnúť.

Prírodné saponíny

Z drogistického priemyslu saponáty pozná asi každý z nás a nie je náhodou, že saponíny majú obdobný názov. Ide o prírodné látky, ktoré pracujú podobným princípom – znižujú povrchové napätie, čím pripomínajú spomenuté saponáty. A čo je to povrchové napätie? Najvyššie povrchové napätie je v lepidle, kde sa všetky látky navzájom o seba lepia, a najnižšie na namydlených rukách, ktoré tým, že sú klzké, sa znižuje možnosť „nalepenia“ substancií na nich.

V ľudskom organizme saponíny pracujú spôsobom znižovania povrchového napätia v cievach celého organizmu, t. j. aj na slizniciach orgánov, robia ich povrchy klzkými a pomáhajú z nich odstrániť všetky škodlivé sedimenty. „Saponíny sa v organizme s ničím nezlučujú, ani nič nerozlučujú, iba znižujú povrchové napätie na stenách ciev, nervov a orgánov, čím dosahujú to, že sú klzkejšie a napomáhajú tomu, že rôzne látky sa na nich nemôžu usádzať a tieto plochy postupne opúšťajú a rozpúšťajú sa v krvi či lymfe,“ vysvetľuje doktor Sova.

Jeden typ saponínov v DIAMOND YACCA doctor sova® pení, celý proces by sme tak mohli prirovnať k umývaniu špinavých hrncov saponátom. Saponíny by mali byť po 3 – 5 hodinách komplexne z organizmu vylúčené močom, stolicou, potom či slinami, a organizmom iba pretiecť.

Kde sa nachádzajú saponíny?

Bežne konzumujete saponíny v strukovinách, rôznej zelenine, ako napr. v špargli, brokolici, hrachu alebo aj v červenom víne. Ide však o veľmi nízke dávky.

Najviac saponínov sa nachádza v rastlinách druhu agavaceae. Z nich najvyšší obsah saponínov majú rastliny druhu yucca, t. j. palmovité rastliny. Príkladom sú Yucca arizonica, ktorá obsahuje 12 % saponínov, Yucca brevifolia 8%, baccata 6,8 % a  palma Yucca Shidigera, ktorá má dokonca až 14 %. „Z tejto rastliny sa saponíny extrahujú na farmakologické účely, nakoľko ich má táto palma najvyšší obsah. Yucca Shidigera rastie v púšťach Utahu a je travinou vysokou iba 60 – 80 cm. Je veľmi odolná a znesie extrémne výkyvy púštnych teplôt – od -15 °C do +50 °C,hovorí MUDr. Oto Sova, CSc., odborník na saponíny.

Palma Yucca shidigera

33-ročný výskum saponínov na Slovensku

K prírodným saponínom z yuccy sa MUDr. Oto Sova, CSc., autor 49 patentov a držiteľ striebornej medaily SAV za zásluhy v biologických vedách, dostal v roku 1993. O saponínoch napísal tri monografie, 20 vedeckých publikácií a predniesol do 800 prednášok.

Výsledkom jeho dlhoročného výskumu saponínov je výživový doplnok DIAMOND YACCA doctor sova®. „Za DIAMOND YACCA doctor sova® nestojí žiadna náhoda, žiadne kopírovanie, ale tvrdá, niekoľkoročná práca a množstvo zrealizovaných náročných výskumov,“ dopĺňa doktor Sova.

DIAMOND YACCA doctor sova® a žlčníkové kamene

Saponíny v DIAMOND YACCA doctor sova® môžu pomôcť odstrániť usadeniny v podobe žlčníkových kameňov, ktoré upchávajú vývod žlčníka. Žlč sa tak môže znovu dostať do čriev, kde je jej miesto, a žlčník môže začať opäť pracovať. „Niektorí to cítia ako jeho pobolievanie, no to treba pretrpieť. Ak žlčník viac rokov nepracoval, má svalovú horúčku. Jeho sťahy môžu naznačovať, že prekážka pominula,“ vysvetľuje lekár.

Čas odstránenia žlčníkových kameňov pomocou prírodných saponínov závisí od typu kameňov. „Rýchlosť rozpúšťania je rôzna podľa ich druhu a trvá od štyroch mesiacov až do roka. Testovania ukázali, že žiaden kameň nebol odstránený skôr ako za štyri mesiace užívania DIAMOND YACCA doctor sova®. Väčšina pacientov potrebovala šesť až osem mesiacov na dosiahnutie úspechu. Preparát totižto nemožno nasmerovať rovno do žlčníka. DIAMOND YACCA doctor sova® napomáha postupne rozpúšťať usadeniny v celom tele, napr. aj v podobe cholesterolu. Pozvoľné rozpúšťanie žlčníkových kameňov máme krásne zdokumentované röntgenovými i sonografickými nálezmi ako v žlčníkoch, tak aj v obličkách,“ ozrejmuje MUDr. Oto Sova, CSc.

Zrealizovaný výskum vo výskumnom ústave MUDr. Sovu

To, že saponínový výživový doplnok DIAMOND YACCA doctor sova® napomáha rozpustiť žlčníkové kamene, potvrdil aj výskum realizovaný so 196 pacientmi (zastúpenie mužov a žien bolo približne rovnaké), u ktorých bola sonograficky alebo röntgenom dokázaná prítomnosť žlčníkových kameňov a u ktorých existencia týchto kameňov nebola dlhšia ako tri roky. Pacienti užívali po tri kapsuly prípravku DIAMOND YACCA doctor sova® denne a každé tri mesiace boli kontrolovaní u svojho ošetrujúceho lekára. Úspešnosť bola veľmi vysoká. U 187 pacientov sa kamene rozpustili a zmizli, avšak deväť prípadov nebolo úspešných. „Išlo o vápenaté kamene, ktoré sa rozpúšťajú najťažšie. Vo zvyšných 187-tich prípadoch sa však kamene rozpustili, čo predstavuje 95 %. Boli to tzv. metabolické kamene, ktoré sú tvorené nabalením sa bunkovej drte, cholesterolu a lecitínu,“ dopĺňa lekár a vedec.

Bez bolesti a komplikácií

V priebehu užívania saponínov neboli pozorované u užívateľov žiadne objektívne alebo subjektívne komplikácie. Asi iba v 10 % prípadov pacienti opisovali po druhom mesiaci užívania pobolievanie žlčníka, ktoré rýchlo spontánne ustupovalo. Žiadny z nich nemusel byť urgentne operovaný. Rozpúšťania kameňov sledované röntgenologicky alebo sonograficky bolo veľmi kontinuálne a postupné. V troch prípadoch sa väčšie kamene (pravdepodobne zlepence najprv rozpadli na menšie a až potom sa rozpustili,“ dodáva na záver MUDr. Sova.

Z testovania boli vylúčení tí, u ktorých sa vyskytli komplikácie ako zápaly, stáza, hyrops žlčníka a pod. Pacienti užívali všetky lieky a dodržiavali diétu predpísanú lekárom a súčasne užívali saponíny z DIAMOND YACCA doctor sova®.

O skvelých výsledkoch zrealizovaného výskumu rozpúšťania žlčových kameňov pomocou prírodných saponínov MUDr. Oto Sova, CSc. v minulosti informoval aj na jednom z kongresov v Karlových Varoch.

Saponínový výživový doplnok DIAMOND YACCA doctor sova®

Patentovaná výroba

DIAMOND YACCA doctor sova® sa vyrába autofokusáciou opísanou v americkom patente MUDr. Sovu č. 5,256,269. Pri autofokusácii dochádza k deleniu saponínov z yukky na steránové a terpénové čistým elektrickým prúdom. Nepoužíva sa tak žiadna chémia. Delenie saponínov je potrebné na to, aby sa následne dva druhy saponínov zmiešali v správnom pomere, pretože steránové saponíny, ktoré majú veľkú molekulu, pôsobia v tráviacom trakte a terpénové s menšími molekulami pôsobia v cievach a lymfe. DIAMOND YACCA doctor sova® tak napomáha odstráneniu škodlivých látok a sedimentov nielen z krvi, ale aj z celého tela, keďže každá jedna bunka je zásobovaná cievami.

DIAMOND YACCA doctor sova® má kontrolované zloženie vyvinuté na vedeckom základe. Nesie ochrannú známku a je certifikovaná.

 Výživový doplnok DIAMOND YACCA doctor sova® kúpite tu.

Pridaj komentár